18 stycznia 2016 Udostępnij

Montaż nieinwazyjny rolet wewnętrznych

Montaż rolet nie musi wcale oznaczać, że pojawi się naruszenie muru czy też powierzchni ramy w oknie. Czasami nam wystarczy, że wybierzemy takie rozwiązanie, które będzie miało charakter nieinwazyjny. Sprawdzają się między innymi w momencie, gdy nie ma nad oknem miejsca na przygotowanie rozwiązania, które będzie związane z montażem poszczególnych elementów. Jeśli chodzi o bezinwazyjne montowanie rolet to można albo decydować się na przyklejenie albo na mocowanie w postaci specjalnych uchwytów. Przyklejanie może dotyczyć wybranych rolet kasetowych czy rzymskich. Kasety mogą być przytwierdzone do ramy albo do szyby okiennej.

Jeśli wybierzemy taki rodzaj montażu to trzeba pamiętać, że wszystkie elementy okna, do których roleta ma być przymocowana, muszą zostać skrupulatnie wyczyszczone oraz odtłuszczone. Wykorzystać można do tego szmatkę, która będzie nasączona acetonem. Przyklejane rolety mimo, że są montowane w sposób bezinwazyjny to będą się bardzo dobrze trzymać okna i w związku z tym rzeczywiście spełnią dobrze swoje funkcje. Mocowanie na uchwytach to rozwiązanie bardzo popularne przy roletach, które są wolnowiszące i to niezależnie od tego czy będzie chodziło o te nawijane na rolki czy też rzymskie bądź austriackie.

Specjalne haczyki są elementem, który pozwala, że roleta będzie stabilnie umieszczona na takiej ramie. Mimo tego również i w tym przypadku nie ma konieczności wykonywania wywiercenia dziur i dlatego nie trzeba się obawiać jak montaż będzie wyglądał. Niekiedy wyposażone są takie rolety również w specjalną przylepną powłokę i ona będzie dodatkowym mocowaniem takich rolet. Takie zaczepy będą się montowały bardzo wygodnie i praktycznie błyskawicznie, dlatego nie powinny nam sprawdzić większych problemów. Na ramie okiennej po tych zaczepach nie będziemy mieli żadnych śladów.

Aneta Długosz

Projektantka nowych rozwiązań i wzorów rolet wewnętrznych.