28 lutego 2017 Udostępnij

Dodatkowe ogrzewanie mieszkania - piecyki wolnostojące na drewno

Piecyki wolnostojące stanowią obecnie najwygodniejszy odpowiednik tradycyjnego kominka, dlatego coraz częściej są wybierane przez osoby, które marzyły o kominku, ale miały ku niemu zbyt mały metraż. W odróżnieniu od kominków piece wolnostojące potrzebować będą mniej miejsca, ponieważ nie ma dla nich koniecznej obudowy. Wiele osób decyduje się w tym momencie na to, by zamiast kominka decydować się właśnie na taki piecyk. Okazuje się, że takie rozwiązanie może  być także efektywne. I sprawdza się takie rozwiązanie między innymi w mieszkaniach, gdzie jest słaby strop albo metraż nie będzie duży. W takich miejscach przygotowanie kominka nie będzie możliwe. warto więc o takich właśnie piecykach dowiedzieć się nieco więcej. 

Rekomendujemy: Kozy na drewno - producent

Piecyki na drewno nie dadzą tak wiele ciepła jak zwykłe palenisko. Dlatego raczej mogą takie piecyki wspierać zwykłe ogrzewanie, które normalnie funkcjonują w domu. Piecyki obecnie przygotowywane są ciekawym rozwiązaniem. Oferowane są w wielu różnych formach estetycznych, co jak się wydaje sprawia, że każdy może szukać dla siebie coś odpowiedniego. Jeśli zdecydujemy się na piecyk można wybrać różne kolory wzory, formy. 

Jeśli zdecydujemy się na piecyk uniwersalny i będziemy w stanie go dopasować do wnętrza można być pewnym, że taki piecyk będzie dobrze pasował do stylowego salonu. Nowoczesne wzory nie zawsze wykluczają stosowanie takiego właśnie piecyka. Jak się wydaje pośród licznych propozycji znajdzie się także takie, które będzie można wpasować odpowiednio do wnętrza nowoczesnego. 

piecyk na drewno

Taki piecyk zajmuje niewiele miejsca i dlatego będzie to jego istotna zaleta. W związku z tym nawet na małym metrażu może się dobrze sprawdzać. w niektórych piecykach pojawiają się przeszklone drzwiczki, dzięki czemu będziemy mogli patrzeć na wyglądające efektownie palenisko i wydaje się, że takie rozwiązanie dobrze się sprawdzi i może być polecane, jeśli komuś będzie zależeć na perfekcyjnej estetyce. 

Jeśli ktoś chce przygotować piecyk w taki sposób, że będzie on ważną częścią ogrzewania to tak naprawdę należy się również zastanowić nad tym jaki mamy metraż i jaką moc będzie generował taki piecyk. Średnio jeden kilowat daje nam ciepło mniej więcej na 10 metrów kwadratowych. Piecyk pod kątem mocy musi być dopasowany przede wszystkim do tego jak duże wnętrze będzie do ogrzania. Trzeba również, by piecyk miał sprawność na poziomie przynajmniej 70%. Wtedy będzie można mówić o tym, że piecyk dobrze się sprawdza i taka inwestycja rzeczywiście będzie miała sens. Moc jest jednym z czynników, który będzie odpowiadał za różnicował te dostępne piece. Najmniejsze mają moc na poziomie 4 kilowatów i są traktowane jako dodatkowe źródło ciepła. W zależności od tego jaki model będzie nam odpowiadał koza może być zasilana drewnem, liściastym, ale również węglem czy brykietem drzewnym. Trudno będzie odpowiedzieć komu najbardziej może odpowiadać taki piecyk. Tak naprawdę należy sobie powiedzieć, że piec wolnostojący będzie w dużej mierze oceniany według tego jak piec będzie wykorzystywany.

Zobacz również: http://piecykicolor.pl/dlaczego-piecyk-na-drewno.html

Ludmiła Okuń

Manager w firmie montującej rolety zewnętrzne.