1 lutego 2016 Udostępnij

Żaluzje drewniane - co warto o nich wiedzieć, jak o nie dbać?

O żaluzjach drewnianych. Nie bez powodu drewniane żaluzje traktowane są raczej jako rozwiązanie ekskluzywne, pozwalające wyjątkowo dekorować pomieszczenia. Zastosowanie drewna, które ma samo w sobie ciepły stylowy wygląd już sprawi, że takie żaluzje będą się wyjątkowo prezentować. Dodatkowo można oczywiście je fajnie połączyć z zastosowaniem różnych estetycznych dodatków co rzeczywiście sprawi, że taka żaluzja będzie wyjątkowa. Wielu klientów w okresie letnim wybiera jednak specjalne podgumowane rolety, ponieważ uważają, że takie rozwiązanie będzie lepszy ratunkiem w przypadku upałów. Trzeba jednak pamiętać, że tkanina to zawsze tkanina i ma ona również swoje wady.

Żaluzje drewniane – Rodzaje. Żaluzje drewniane najczęściej dzieli się na różne grupy. Klasycznie taki podział związany jest między innymi z szerokością lamelek. Żaluzje w rozmiarze 25 mm są najczęściej stosowane. Najczęściej z bocznym żyłkowym prowadzeniem tak, że łatwiej stworzyć wygodny system, który będzie się sprawdzał także z uchylonym oknem. Drewniane żaluzje raczej nie powinny być stosowane w miejscach poza pomieszczeniami, ponieważ takie rozwiązanie po prostu się nie sprawdzi, gdyż żaluzje przegrają walkę z czasem i niestety staną się brzydkie a dodatkowo mogą się także odkształcać.

Żaluzje Drewniane – Pielęgnacja. Żaluzje drewniane, bambusowe podobnie jak takie meble są także bardzo podatne na kurzenie. Dlatego właśnie ich regularne czyszczenie będzie bardzo ważne i trzeba o nim pamiętać. Sam kurz nie jest tak groźny na lamelach malowanych, jeśli jednak mamy naturalne drewno to niestety czyszczenie takich żaluzji może się okazać sporym problemem. Czynnikiem, który decyduje o tym jakie wybrać żaluzje będzie przede wszystkim indywidualne zapotrzebowanie konkretnego klienta. Każdy ma jakieś swoje oczekiwania i upodobania i wydaje się, że wybór żaluzji pod tym kątem zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. jeśli wiemy czego potrzebujemy to też łatwiej będzie nam taki produkt znaleźć i podjąć słuszną decyzję przy zakupie.

Aneta Długosz

Projektantka nowych rozwiązań i wzorów rolet wewnętrznych.