20 stycznia 2016 Udostępnij

Mini rolety z żyłką – proste i praktyczne

Rolety już dawno stały się godnymi następcami zasłon oraz firan. W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie, producenci stworzyli szeroki wachlarz rodzajów żaluzji lub rolet. Jednakże na tle tych wszystkich wariantów, szczególnie wyróżniają się mini rolety z żyłką. Obecnie, są one najpopularniejszymi systemami osłon okiennych, to wszystko za sprawą ich licznych właściwości - o których można by mówić godzinami. Niemniej, do grona zalet tych miniaturowych rolet przede wszystkim należy zaliczyć stosunkowo niskie koszty, prosty montaż oraz ogólna dostępność - zaważywszy na ogromne zainteresowanie, mini rolety można kupić niemalże wszędzie!

To co jednak naprawdę przekonało konsumentów do tego produktu, to przede wszystkim łatwy oraz bezinwazyjny montaż. By zamontować mini roletę nie trzeba wykorzystywać już grubych wkrętów, a nawet wiertarki. Kolejnym atutem mini rolet jest również to, że nadają się one również do okien, posiadających możliwość uchylenia skrzydła. Oczywiście, dotychczas również istniał na to sposób, jednak był on bardzo skomplikowany. Dziś, by materiał nie wisiał pionowo podczas uchylania, nie trzeba zakładać specjalnych szyn. Dzięki mini roletom, nie jest już to konieczne! Wszystkie te właściwości mini rolet nie działałyby poprawnie gdyby nie zastosowany w nich mechanizm żyłkowy.

Na czym on polega? Roleta prowadzona na żyłce zawsze przylega do okna, niezależnie od tego, czy jest ono uchylone czy zamknięte. To innowacyjne rozwiązanie jest bardzo proste, a tym samym zrewolucjonizowało jakość życia oraz samo postrzeganie rolet. Jak już zostało wspomniane, montaż takiego systemu jest jedną z największych zalet mini rolet. Nie wymaga on dodatkowych kosztów, związanych z zatrudnieniem profesjonalnych monterów. Instalacja jest dziecinnie prosta, można ją wykonać samodzielnie. Wystarczy dostępną żyłkę "zapleść" zgodnie z dostępną instrukcją by cieszyć się niezwykłymi właściwościami mini rolet. To właśnie dzięki nim, Twoje mieszkanie stanie się niesamowitą oazą spokoju oraz relaksu.

Jaromir Wojdyła

Specjalista w zakresie montażu rolet i markiz.