25 stycznia 2016 Udostępnij

Montaż rolet wewnętrznych w kasecie

Roleta to bardzo praktyczne i estetyczne rozwiązanie, które będzie dawało możliwość regulowania ilości światła, które będzie się do wnętrza dostawać. Większość takich urządzeń jest łatwa w montażu i dlatego można je samodzielnie sobie wykonać. Duże zróżnicowane sprawia, że niektórzy mogą mieć problem ze znalezieniem dla siebie najlepszego produktu. Odwiedzając sklep warto zauważyć, że mamy obecnie wiele różnych rolet, które także, gdy chodzi o montaż między sobą się różnią. Jaki rodzaj rolet? Rolety w kasecie to jeden z takich systemów, który będzie przygotowywany bezpośrednio na oknie. Warto pamiętać, że mamy także różne rodzaje takich rolet, które można montować w inny sposób. Przy zakupie warto więc dobrze sprawdzić z jakim produktem mamy do czynienia i czy w naszym przypadku rzeczywiście takie rozwiązanie będzie dobre.

Rolety można montować albo do ramy okiennej albo do listew przy szybach. W takim przypadku trzeba także pamiętać, by zmniejszać ilość światła, które do wnętrza trafi. Rolety przyklejane Na rynku będą także takie rolety, które montuje się na klei. Jeśli jednak wybieramy to rozwiązanie trzeba sprawdzić czy udało się dobrze przygotować tą powierzchnię, na której klej się znajdzie. Trzeba to wszystko dokładnie umyć, odtłuścić. Zanieczyszczenia jakie będą się na oknie znajdować mogą bowiem mieć znaczący wpływ na przyczepność. To ważny proces, który trzeba starannie wykonać. Kasety przykręcane Jeszcze inne rozwiązanie to montaż kaset przykręcanych. W takim przypadku nie będzie się trzeba martwić o dokładne czyszczenie powierzchni czy też przyczepność kleju.

Należy dobrze wybierać wkręty, których długość będzie odpowiednia. Wkręt, który będzie wykorzystywany do montażu rolety nie musi być szczególnie długi ani szczególnie gruby. Można także wybrać spokojnie takie mniejsze, ponieważ roleta nie jest ciężka i te mniejsze wkręty także dobrze sobie poradzą. Dodatkowo trzeba pamiętać, że za długi wkręt może uszkodzić nam szybę. Jeśli chodzi o przesłony okienne można na rynku znaleźć wiele różnych propozycji. Żaluzje pod wymiar, rolety dzień i noc. Większość rozwiązań jest jednak prostych w swojej formie na tyle, że każdy powinien sam poradzić sobie bez większego problemu z ich montażem i to jak się zdaje jest najważniejszą kwestią. Zapoznać się trzeba z instrukcją i potem montaż nie powinien już sprawiać problemów.

Aneta Długosz

Projektantka nowych rozwiązań i wzorów rolet wewnętrznych.